گوژپشت نتردام...!

ساخت وبلاگ
چکیده : گوژپشت نتردام به واقع روایتی ست غم ناک از عشقی پاک و زیبا...داستان در زمینه ای از حزن و پیشامدهای نا... با عنوان : گوژپشت نتردام...! بخوانید :

گوژپشت نتردام به واقع روایتی ست غم ناک از عشقی پاک و زیبا...

داستان در زمینه ای از حزن و پیشامدهای ناگوار جلو می رود...از کلود فرولو که راهبی دانشمند است گرفته تا برادر کوچکش ژان که در شیرخوارگی پدر و مادرش را  بر اثر طاعون از دست داده و تحت حمایت برادر است  و کازیمودوی گوژپشتی که درگیر تیره روزی ابدی و رانده شدن از اجتماع است و راهبه ی سیاه بختی که دخترش توسط کولیان دزدیده می شود و به جایش کودکی گوژپشت در گهواره اش نهاده می شود و اسمرالدای کولی ای که در نهایت جوانی و زیبایی به دار آویخته می شود تا گرنگواری که یتیم شده است و دست سهمگین روزگار خوشبختی را گاه به او می دهد و گاه صد برابر برایش بدبختی به بار می آورد!

داستان روایت تاریخی کاملیست از پاریس قرن پانزدهم با تمام زیبایی ها و زشتی هایش...نقطه ی ثقل داستان دختر جوانی ست به نام اسمرالدا که در کودکی توسط کولی ها به سرقت می رود و همراه بز بازیگوشش در پاریس نمایش اجرا می کند.مادرش در پاریس گوشه ی عزلت می گزیند در غم او می گرید.حول اسمرالدا مثلثی از سه عاشق شکل می گیرد ...اولی فوبوس است ...افسری که اسمرالدا عمیقا عاشق اوست ولی  او فقط برای هوس زودگذر دخترک را میخواهد و به قصد خود نمی رسد!دومی کلود فرولو  راهب کلیسای نتردام است که علی رغم تمام تلاش های خارق العاده ای که می کند نمی تواند اسمرالدا را به چنگ در آورد و سرانجام دخترک را تسلیم چوبه ی دار می کند و سومی هم کازیمودو گوژپشت نتردام و خدمتکار کلود فرولو است که از کودکی در خدمت او بوده است و یک چشمش نابینا و دو گوشش ناشنوا ست. تنها اوست که عاشقانه دخترک را دوست دارد و عمیقا به او عشق می ورزد.تا بدانجا که  همان روز بعد از اعدام اسمرالدا به گورستان می رود و دو سال بعد دیگران در گورستان به دو اسکلت بر می خورند که همدیگر را به سختی در آغوش گرفته اند . وقتی که خواستند اسکلت گوژپشت را از اسکلت زن جدا کنند خاکستر شد و فرو ریخت!

نتردام روح داستان است.در تمام کتاب رد پای این کلیسای اسرار آمیز  مشاهده می شود.رمان حول واژه ی تقدیر می چرخد که توسط کلود فرولو روی دیواره ی کلیسا حک شده است.واژه ای که تنها زمانی به آن پی می برید که داستان را با جان و دل بنیوشید!


بخوانید و لذت ببرید از این تراژدی!

...
نویسنده : بازدید : 7 تاريخ : دوشنبه 27 دی 1395 ساعت: 5:01